ibrahimi
13 اسفند 1401 - 11:05

رشد ۲۶ درصدی ظرفیت اقامت نوروزی در خراسان رضوی نسبت به سال گذشته

مشهد _ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: ظرفیت اقامت نوروزی برای ایام پیش رو در استان نسبت به مدت مشابه یکسال قبل به میزان ۲۶ درصد رشد دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جواد موسوی اظهار کرد: برای نوروز سال آینده حدود ۵۰۰ هزار نفر شب ظرفیت اقامتی در مشهد و ۲۰۰ هزار نفر شب در سایر شهرستانهای استان آماده سازی شده است که نسبت به نوروز امسال شاهد رشد خوبی برای میزبانی هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با اشاره به آمادگی ۱۰۰ درصدی استان در کلیه بخشهای اقامتی، حمل و نقل، انتظامی، راه و جاده، بهداشت و درمان و غیره برای میزبانی، ادامه داد: آئین چراغ برات در نیمه شعبان یکی از جاذبه‌های گردشگری برای استان است و با توجه به آغاز سفر هم استانیها در قالب این آئین برای زیارت اهل قبور نخستین کلید برای آغاز سفرها در استان زده می‌شود.

وی بیان کرد: بر این اساس با توجه به نیمه شعبان اولین پیک سفر را به استان به ترتیب از ۱۷ تا ۱۹ اسفند ماه، ۲۰ تا ۲۹ اسفند ماه و ۲۹ تا چهارم فروردین ماه و در نهایت چهارم تا ۱۴ فروردین ماه سال آینده آخرین پیک سفر را داریم.

موسوی اظهارکرد: طبق هماهنگی با تمامی دهیاری‌ها، شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها اعلام شده که پیش‌بینی حضور ۱۰ میلیون زائر و مسافر در ایام پایانی اسفند و تعطیلات نوروزی را به خراسان رضوی داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی بیان کرد: در این راستا نظارت بر روند اسکان، میزبانی و هدایت مسافران به اماکن اقامتی در هر شهرستان بر عهده ستادهای شهرستانی است که باید به نحو احسن انجام شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی در هشت پایگاه ملی در ایام نوروز در استان برگزار می‌شود، افزود: از جمله این مراکز فرهنگی می‌توان به پایگاه شهر تاریخی توس اشاره کرد و در برخی مجموعه‌های فرهنگی مانند باغ نادری، عطار، خیام و غیره نیز ضمن برگزاری برنامه‌های فرهنگی افزایش ساعت کاری در نظر گرفته می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1071261